NÁŠ TÝM


Šárka Valášková

Průvodkyně Lesního klubu, koordinátorka klubu, statutár spolku Děti v lese

Jsem máma tří dospělých kluků. V Kamenici, kde žijeme v rodinném domku, jsem s manželem založila oddíl orientačního běhu a všichni jsme vášnivě běhali po lesích. Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu a věnovala jsem se pak environmentální výchově, péči o životní prostředí a pak i výsadbě stromů u nás v obci. Absolvovala jsem seminář waldorfské pedagogiky. Oslovilo mě muzicírování, hraní divadla a malování akvarelovými barvami. V průběhu studia předškolní pedagogiky jsem se věnovala dramatické a hudební výchově. Mnoho let vedu dramatické kroužky pro děti. Od dětství mě baví loutkové divadlo a hraju ho dětem stále. V posledních šesti letech jsme pracovala jako průvodkyně v lesní mateřské školce. Těším se na průvodcování v našem novém lesním klubu a ujmu se také koordinace klubu.

Vašek Valášek

Průvodce Lesní družiny

Rád trávím čas v přírodě, a proto jsem aktivní skautský vedoucí v Kamenici a příležitostný orientační běžec. Rád se věnuji hudbě, umím hrát na klarinet a moc mě baví zpívat. V současnosti studuji historii na Filozofické fakultě UK. Rád bych se k projektu Děti v lese připojil jako příležitostný a výpomocný průvodce, ať už v Lesní družině, v Lesním klubu nebo při environmentálních programech.

Kačka Burýšková

Průvodkyně a koordinátorka slavností


Jsem holka z vesnice kousek od Prahy, která nikdy nepřivykla městu. Od malička se pohybuju v lese, ať už díky orientačnímu běhu, který je u nás tak trochu rodinnou tradicí, či při sběru hub, borůvek a jiných dobrot. V minulosti jsem vedla hudební kroužek, v létě jezdím jako vedoucí na tábory a v poslední době jsem působila jako průvodce v lesním klubu.

Vystudovala jsem Etnologii na Karlově Univerzitě, kam mě přivedla jedna z mých velkých vášní - folklor ve všech možných i nemožnách podobách. Právě tradice vnímám jako velkou inspiraci i při vymýšlení programu pro děti, od lidových písniček po oslavy masopustu, tradiční řemesla a mnoho dalšího.

Hraju na flétny všeho druhu, zpívám a ráda tvořím hudební i dramatické dílničky s dětmi. Těším se na naše společné toulky loukami a lesy!

Martina Melišová

Průvodkyně Lesohrátek

Jsem mámou 2 letého Floriána a 14 letého Františka. S mužem a dětmi bydlíme v
Čakovicích v domku se zahradou plnou stromů, jedlých keřů, bylin, ovoce i zeleniny.
Vystudovala jsem SŠ zemědělskou a v mládí pořádala v Třebíči sportovní akce pro
mládež. V Prachaticích jsem založila doteď stále fungující farmářský obchod i s
kuchyní, kde jsem vařila, pekla a vyráběla marmelády a sirupy. Pět let jsem byla průvodkyní v alternativní školce v Třebíči, kde jsem také vedla 2 roky kroužek pro
předškolkové děti s rodiči. Také jsem rok průvodcovala v lesní školce v Těptíně. Je
mi velice blízké vedení dětí alternativními směry, jako je Montessori, waldorfská
pedagogika....
Pět let jsem se účastnila seminářů zaměřených na léčení nejen nás samotných, ale i krajinné energie aj., v čemž opět budu pokračovat. Momentálně provázím ženy
ženskými kruhy, které souzní s tím, co se odehrává v přírodě a od září povedu v
Kamenici jógové ladění.
Ráda chodím do přírody, naslouchat lesu a zvířatům, propojovat se s živly a ročním
obdobím.

Zdenka Růžová

Průvodkyně

Jsem maminka 2 báječných dětí, miluju přírodu, šití a čtyřnohé přátele. Pocházím z krásného kraje - Českého Švýcarska. Strávila jsem tam bezvadné dětství i pubertu v zázemí lesácké rodiny. Na letní brigády jsem se sestrou chodily do tátova polesí a sázely stromy, asanovaly les a sbíráním hub:). Do Kamenice mne přivedl můj manžel, místní rodák. Mám praxi s environmentální a ekologickou výchovou mateřských škol a také jako průvodce v lesní školce. Svého času jsem na rodičovské dovolené. Vystudovala jsem reprodukční biotechnologie na České zemědělské univerzitě v Praze, před narozením prvního dítka jsem se věnovala výzkumu léků proti rakovině. Když zrovna nepobíhám s dětmi po lese, rýpu se v záhonech nebo se schovávám za šicím strojem. Miluju hudbu, milé lidi a otevřená srdce.

Dana Kratochvílová

Průvodkyně volnočasových aktivit

Pracuji přes 10 let jako holka pro všechno v komunitním centru v ZŠ Kamenice. Jsem vdaná a mám dva syny, Františka a Michala, 12 a 17 let. Od dětství miluji hry, knížky, přírodu a turistiku. Ráda svůj čas trávím s dětmi. Kromě dětí mě baví cestování, lyžování, bruslení, divadlo a věnuji se výrobě z keramiky. Vedu kroužky keramiky a dramatický kroužek u nás ve škole.

Děti v lese z.s.

Spolek Děti v lese je dobrovolným, apolitickým, neziskovým spolkem lidí, kteří podporují zdravý životní styl, sounáležitost s přírodou a respektující přístup k člověku.

CHCETE SE NA COKOLIV ZEPTAT? 

E-mail: sarka.val12@gmail.com
Telefon: +420 737 258 291

Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!